Home E-Mail

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player
معرفی Techno Tick
معرفی انواع دستگاههای حضور و غیاب Techno Tick
دستگاه حضور و غیاب تکنو تیک در سه مدل A ،B و C طراحی و ساخته شده است.
این سه مدل دستگاه تکنوتیک از نظر ظاهر تقریبا شبیه هم می باشند، هر سه دستگاه دارای باتری داخلی هستند. مدل C دارای دوربین داخلی می باشد که تصویر شخصی که در حال کارت زدن می باشد را در کامپیوتر نمایش می دهد.
دستگاه های مدل A و B جهت برقرای ارتباط با کامپیوتر، به پورت سریال و مدل C به پورت (USB (Virtual COM متصل می شوند.
باتری داخلی دستگاه قابل شارژ کردن می باشد و به مدت بیش از یک ماه می تواند بدون شارژ کار کند. شارژ باتری از طریق پورت کامپیوتر صورت می گیرد.
دستگاه های مدل B و C دارای حافظه داخلی می باشند، ظرفیت حافظه داخلی دستگاه بیش از 65000 رکورد می باشد اما دستگاه مدل A حافظه داخلی ندارد و باید به صورت Online به کامپیوتر متصل باشد تا بعد از کشیدن کارت اطلاعات به صورت مستقیم به کامپیوتر منتقل شود.
دستگاه های حضور و غیاب Techno Tick این قابلیت را دارند که کارت های با برچسب EAS را بخوانند.

EAS چیست؟
(EAS (Electronic Article Serveillance
با توجه به این که کارت های حضور و غیاب ممکن است کپی برداری شود وجود اين برچسب ها از کپی شدن کارتهای حضور و غياب جلوگيری می کند.
شکل زیر اندازه تگ EAS که در دستگاه Techno Tick مورد استفاده قرار می گیرد را نشان می دهد.

Techno Tick
نکته:
EAS یک مدار الکترونیکی می باشد و در اثر خم شدن، خراب می شود. برای جلوگیری از خراب شدن EAS باید از تا کردن و خم کردن کارت پرهیز شود.

پورت COM (سریال)
دستگاه های حضور و غیاب مدل A و B جهت ارسال و دریافت اطلاعات به کامپیوتر باید به پورت (COM (RS232 متصل شوند. از جمله مزایائی که پورت COM نسبت به پورت پارالل و USB دارد، انتقال اطلاعات با سطح ولتاژ بالا است که باعث می شود بتوان از کابل ارتباطی با طول حداقل 10 برابر نسبت به پورت پارالل یا USB استفاده نمود.
یکی از پارامترهایی که در انتقال اطلاعات از پورت سریال باید در نظر گرفته شود، سرعت انتقال اطلاعات یا Baud Rate است که باید در دو طرف فرستنده و گیرنده به یک اندازه باشد. از پارامتر های دیگر آن بیت توازن یا Parity bit است که جهت تشخیص خطا در خراب شدگی بیت ها بکار می رود. البته احتمال تشخیص خطا با چک کردن بیت توازن حداکثر 50% می باشد. از دیگر پارمترهای آن بیت های پایانی یا Stop Bits و بیت های داده یا Data Bits می باشند.
دستگاه تکنوتیک جهت برقراری ارتباط با پورت COM از سه سیم به روش RS232 با سرعت 9600 بیت در ثانیه و با بیت توازن None، بیت پایانی 1 و بیت داده 8 استفاده می کند و حداکثر طول کابل مورد استفاده در این سیستم 50 متر می باشد.

پورت Virtual COM
دستگاه حضور و غیاب مدل C جهت ارسال و دریافت اطلاعات به کامپیوتر باید به پورت USB متصل شود، در واقع ویندوز ارتباط دستگاه را به صورت COM مجازی می شناسد. تمام مشخصات و پارامترهائی که در پورت Com واقعی استفاده کردیم، اینجا نیز به همان شکل استفاده می شود ولی تفاوت هایی با COM واقعی دارد. از جمله این که انتقال اطلاعات در Virtual COM از طریق پورت USB صورت می گیرد در نتیجه حداکثر طول کابل ارتباطی با آن، باید 5 متر باشد. Virtual COM باید توسط یک درایور نصب شود تا در ویندوز شناسائی شود و همزمان می شود چندین Virtual COM در ویندوز داشته باشیم.

نحوه شارژ باتری دستگاه های حضور و غیاب Techno Tick
برای شارژ باتری، دستگاه های مدل A و B باید به پورت Com (سریال) کامپیوتر متصل شوند و پس از اتصال به پورت باید نرم افزار مربوط به شارژ دستگاه که همراه دستگاه ارائه می شود، اجرا شود.
برای شارژ دستگاه مدل C که به پورت USB وصل می شود تنها کافیست که دستگاه به پورت USB متصل شود.
مدت زمانی که طول می کشد تا يک باتری خالی از طریق پورت COM به طور کامل شارژ شود حدود 15-20 ساعت است، این زمان برای شارژ از طریق پورت USB، حدود 3-4 ساعت است.
[ دریافت فایل PDF - مشخصات انواع دستگاههای حضور و غیاب Techno Tick ]

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به منشور سیمین می باشد. صفحه اصلی | معرفی | درباره شرکت | محصولات | ارزیابی محصولات | ساختمان و تنظیم | راهنمای خرید | تماس با ما
Powered by: amirbagheri.ir